خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وضعیت جوی مازندران در عید سعید غدیر خم ! پایان گرم تابستان 1395 !

  وضعیت جوی مازندران در عید سعید غدیر خم ! پایان گرم تابستان 1395 !

   

  با یاد و نام خدا ؛ عرض سلام و  خسته نباشید دارم خدمت تک تک همراهان عزیز هواشناسی بابلسر فورکا ؛ هواشناسی به روز بابلسر و استان مازندران

   

  خب ؛ موجی که چند روزی در منطقمون فعالیت میکرد ، در برخی مناطق بارش های خوبی رو داشت ، در برخی مناطق بارندگی ضعیف بوده ، در برخی مناطق آبگرفتگی رخ داد ، در برخی مناطق توأم شد با باد شدید ، در برخی مناطق توأم شد با رعد و برق و متأسفانه در برخی مناطق بارندگی رخ نداد . علت اینکه سیستم اینطور فعالیت کرد  میشه به شیب نامتوازن فشاری و ناوه تراز میانی جو اشاره کرد که باعث شد عمده بارش ها ریتم رگباری به خودش بگیره . اواخر و اوایل هر فصل ضریب خطا پیش بینی های کوتاه مدت دست کمی از بلند مدت ندارن . امیدواریم روزی برسه که به جای پیش بینی به یقین بینی برسیم .

   

  خب ؛ بریم ببینیم وضعیت جوی طی روزهای آتی به چه شکل در مازندران رقم میخوره .

   

  برای امروز و فردا ؛ عید سعید غدیر خم ؛ به دلیل ، حاکمیت پرفشار سطح زمین و عبور امواج بسیار ضعیف تراز میانی و فوقانی جو ، شانس برای رشد ابر و احتمال ضعیف رگبار و رعد و برق در ساعات بعد از ظهر و شب خصوصا در ارتفاعات استان وجود داره .

   

  اما از روز چهارشنبه خصوصا برای ساعات شبش و روز پنجشنبه ؛ به دلیل ، قرار گیری کم فشار در دریا کاسپین که علتش بخش واگرایی تراز میانی جو هست ، باعث جنوبی شدن سوی جریانات و تدریجا افزایش دما در استان میشه که در برخی مناطق خصوصا ارتفاعات احتمال پدیده فون ( گرم باد ) هم وجود داره .

   

  هشدار : به دلیل افزایش دما در بعضی ساعات از روز های چهارشنبه و پنجشنبه ، از روشن کردن آتش خصوصا در مناطق جنگلی استان ، اکیدا خودداری شود .

   

  اما از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه ؛ به دلیل ، قرار گیری مرکز پرفشار سطح زمین اطراف دریا کاسپین و عبور امواج کوتاه دامنه و کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو ، باعث رگبار و رعد و برق در برخی مناطق استان به صورت مقطعی گاهی همراه با وزش باد میشه . البته برای روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش دما به خصوصی رو انتظار نداریم .

   

  اما انتظار میره از بعد از ظهر شنبه با تقویت نفوذ زبانه های پرفشار ، هوا سرد و ناوه تراز میانی جو ، به تدریج از غرب استان ضمن کاهش محسوس دما و وزش باد نسبتا شدید تا شدید ، بارش ها تشدید بشن که حداقل در مناطق مستعد آبگرفتگی هم رخ خواهد داد .

  اما طبق تجربه قول نمیدیم که همه مناطق بارش رخ بده .

   

  این موج و زمان دقیق ورود و خروجش رو طی روزهای آتی بیشتر باهم بررسی می کنیم .

   

  پیشاپیش هم عید سعید غدیر خم رو تبریک میگیم .

   

   

  عزیزان ؛ ممنون میشیم در وب ما عضو شوید ، نظر دهید و در مباحث عمومی هواشناسی ما شرکت کنید و هوای دیارتون رو گزارش کنید . چون خیلی مطالب هم اونجا گفته میشه . منتظر پاسخ گویی به سوالات شما در بخش نظرات هستیم .

   

   

  با ما همراه باشید ...

   

  ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

   

  برای مشاهده کانال هواشناسی استان مازندران بر روی آیکون پایین کلیک کنید ...

   

   

   


  هواشناسی بابلسر فورکا
  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مناطق ,استان ,تراز ,میانی ,دلیل ,پنجشنبه ,برخی مناطق ,تراز میانی ,سعید غدیر ,عبور امواج ,وجود داره ,برخی مناطق بارندگی ,
  وضعیت جوی مازندران در عید سعید غدیر خم ! پایان گرم تابستان 1395 !

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر